ARTYKUŁY
thumbnail
Konkurs - wygraj niezwyky wyjazd do Grecji


Dla 10 najlepszych projektów przewidujemy niezapomniany wyjazd do Grecji! To szansa na nie tylko wypoczynek, ale także na poszerzenie wiedzy i inspirację w otoczeniu jednego z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Pobierz PDF z pełną informacją >>
thumbnail
ELCO - braliśmy udział w tegorocznym ISH digital


Byliśmy na targach ISH Digital 2021, gdzie prezentowaliśmy naszą szeroką gamę komercyjnych produktów grzewaczych od najnowszej technologii kotłow kondensacyjnych po naszą gamę zrównoważonych pomp ciepła.

Dowiedz się więcej ...
thumbnail
THISION® L PLUS: Najmocniejszy kocioł wiszący


THISION® L PLUS to kocioł wiszący o największej mocy, jaki pojawił się na rynku, zdolny do osiągania mocy nawet do 200 kW na powierzchni zabudowy mniejszej niż 0,5 m2. Zestawy montowane kaskadowo szczycą się imponującą mocą do 1,6 MW i mają niewielką wysokość montażową, zaledwie 1,7 m (bez przewodu kominowego). Oferują również mniejsze, najbardziej kompaktowe wymiary (pod względem szerokości). Kaskadowo można podłączyć, w linii lub tyłem do siebie do ośmiu kotłów.

Dowiedz się więcej ...
thumbnail
TRIGON® L PLUS: kocioł stojący do obiektów komercyjnych o szerokiej gamie konfiguracji


TRIGON® L PLUS jest najbardziej kompaktowym kotłem stojącym na rynku, a także niezwykle lekkim, dzięki niskiej pojemności wodnej. Kotły mogą być montowane w układzie kaskadowym (za pomocą dedykowanego stojaka naściennego) lub tyłem do siebie oferując dużą elastyczność, z maksymalną mocą do 1,6 MW. Kotły te mają niewielką wysokość montażową, bo tylko 1,8m (łącznie z kolektorami zasilania i powrotu oraz poziomym przewodem spalinowym). Kolektory zasilania i powrotu znajdują się u góry każdej jednostki; od przodu znajduje się pełen dostęp do zaworów odcinających i połączeń. Podobnie jak w przypadku ich wiszących odpowiedników, można zamontować do ośmiu kotłów w linii lub tyłem do siebie..

Dowiedz się więcej ...
thumbnail
Ogrzewanie gazowe w budynkach komercyjnych z kotłem kondensacyjnym Trigon XLOgrzewanie budynków z wykorzystaniem gazowych kotłów kondensacyjnych w ostatnich latach stało się bardzo popularne, z uwagi na dążenie do uzyskania jak największej sprawności i wydajności instalacji grzewczej, przy zachowaniu jak najniższych kosztów eksploatacyjnych i emisji spalin.

Czytaj więcej ...
thumbnail
Zalety konfiguracji kaskadowej


Gdzie najczęściej stosuje się układ kaskadowy kotłów? W budynkach o wysokich wymaganiach grzewczych, w których jest też konieczna duża elastyczność mocy. W takich warunkach najlepszym rozwiązaniem jest montaż kilku kotłów umieszczonych kaskadowo.

Czytaj więcej ...
thumbnail
Zalety budowy modułowej kotłów grzewczych do nieruchomości komercyjnych


Instalacja systemu grzewczego w nieruchomościach komercyjnych często wiąże się z koniecznością przetransportowania urządzeń w trudno dostępne miejsca. Dlatego właśnie koncepcja budowy modułowej kotłów grzewczych jest doskonałym rozwiązaniem, ułatwiającym to zadanie.

Czytaj więcej ...
thumbnail
Czy na polskim rynku są kotły kondensacyjne o mocy 2000 kW?


Pierwszym w branży kotłem o tak dużej mocy jest oferowany przez firmę ELCO model TRIGON XXL Evo 2 MW. To kocioł kondensacyjny, przeznaczony do obsługi budynków komercyjnych.


Czytaj więcej ...
thumbnail
Jakie kotły gazowe można stosować w kotłowniach na dachach?


Na najwyższych kondygnacjach budynków lub na dachach instaluje się kotły o niskiej zawartości wody, ze względu na to, by nie obciążać stropów, oraz najlepiej o budowie modułowej, co znacznie ułatwia transport i montaż w trudno dostępnych miejscach.

Czytaj więcej ...
Wszystkie prawa zastrzeżone.